Blauw Geel ’55 O15-2 – sv AWC O15-2

Een week na de geweldige boksclinic bij meervoudig wereldkampioen Perry Ubeda uit Nijmegen, stond er de 2e competitiewedstrijd na de winterstop op het programma. De hele week was als een achtbaan en dit werd op vrijdag en zaterdag alleen nog maar erger. De ene na de andere speler zat in quarantaine en had of corona, of moest ervoor getest worden. Daarnaast waren Chris en Lars R ook nog eens geblesseerd en was het maar de vraag hoeveel spelers en wie er beschikbaar zouden zijn. Of nog sterker, of er überhaupt wel gespeeld zou kunnen worden met voldoende spelers. Dit speelde overigens niet alleen bij de O15-2, maar ook bij de O15-1, O13-1, O15-3 en O14-1. Het uitleenspel naar andere teams veranderde ook per minuut. Vlak voor het vertrek naar Ede kwam er nog een speler bij die zich moest afmelden. Hierdoor zou het aantal spelers (incl. 2 spelers van de O13) uitkomen op 11. Toen bleek echter dat de O15-1 ook nog afmeldingen had gehad, waardoor zij de wedstrijd moesten annuleren. Hierdoor kon Chris, die eigenlijk met de O15-1 mee zou gaan, toch met zijn eigen team meedoen en waren Jordy en Jort beschikbaar om een wedstrijd te spelen, i.p.v. te trainen. Jordy zou echter gezien zijn recente blessures maar 1 helft spelen. Vervolgens was het probleem dat de tenues nog niet ter plaatse waren en Nick deze voor zijn spelers heeft moeten nabrengen (dank hiervoor). Consequentie was echter dat de warming-up verre van ideaal was en waardoor de voorbereiding op de wedstrijd erg chaotisch was. Gelukkig kon de O15-2 wel aantreden met 14 spelers en startte het in de volgende opstelling: aanvoerder Jonas in de goal, Ivo, Yves, Tijn en Tom in de laatste linie. Op het middenveld begonnen Mitch, Sam en Daan en voorin werd het team gecompleteerd door Lars G, Chris en Jordy. Bovendien werd de staf verdubbeld door de aanwezigheid van Hans Klabbers, die een keer niet bij zijn gebruikelijke team hoefde te zijn. Dat het niet de meest bekende opstelling was, bleek in de eerste paar minuten, waarbij AWC nog zoekende was en waarbij Jonas weliswaar geen wereldreddingen hoefde te verrichten, maar wel al zijn keepershandschoenen nodig had. Na die 5 minuten was het duidelijk dat met een klein beetje de wind in de rug, de tegenstander flink onder druk kon worden gezet. Waar eerst nog veel over links ging en de terugkaatsballen van linksbuiten op de linksmidden nog lastig waren, werd het gaandeweg beter en konden ook Mitch en Sam zich steeds beter in het spel mengen. Hierdoor konden Chris, Lars en Jordy meer in de voorwaartse in stelling gebracht worden, wat voor veel gevaar zorgde. Toen een bal over rechts schuin voorgegeven werd op Jordy en deze wegdraaide naar de zijkant, werd er op onbegrijpelijk wijze een overtreding gemaakt op dezelfde Jordy, waardoor de uitstekende scheidsrechter niet anders kon dan voor een penalty fluiten. Chris ging vol zelfvertrouwen achter de bal staan en schoot deze vervolgens strak en hard in de kruising. Er volgde daarna de ene na de andere aanval, waarbij Chris zijn 2e en die van AWC zelf inleidde. Met een mooie solo over links legde hij de bal breed op Lars, waarvan de inzet op 3 meter voor de doellijn nog geblokt werd. In tweede instantie schoot Chris handig binnen in de verre hoek. Tussendoor was de thuisploeg wel een paar gevaarlijk eruit gekomen, maar daarbij stonden dan Yves, Tijn, Ivo en Bent iedere keer op de juiste plek en bleven daarna met name Tijn en Yves rustig bij de opbouw van een nieuwe aanval. Het was wachten op de 0-3 en meer. Mitch had nog het doelpunt van de wedstrijd op de schoen, door een voorzet direct op zijn slof te nemen, maar hij had ze kennelijk net iets te goed gepoetst, waardoor de bal over de schoen heen gleed en daardoor het doel net niet bereikt kon worden.

In de rust werd er doping uitgedeeld in de vorm van Dextro energy, aangezien de wedstrijd in de volle zon om 12 uur begonnen was en de spelers stuk voor stuk niks te eten hadden meegenomen, om voor de gebruikelijke aanvullende lichamelijke energie te zorgen. Bovendien werd er aangegeven dat door de wind tegen er mogelijk meer gevaar zou komen en het team zich hierdoor niet zou moeten verslappen, ondanks het grote krachtsverschil in de eerste helft. Direct na het fluitje van de scheids, leek het wel of AWC geen doping had ontvangen, maar een slaapdrankje. De passing werd slordig, de duels werden steeds vaker verloren en de aannames waren zéér matig. Hierdoor werd de thuisploeg die eigenlijk al in de spreekwoordelijke touwen hing terug in het zadel geholpen en werd het steeds onrustiger. Het middenveld stond vaker voor de bal, waardoor er meer druk op de verdediging kwam te staan. De opbouw was slordig en uit een omschakelmoment, maakte de ploeg uit Ede de aansluitingstreffer. Blauw Geel kwam vervolgens ook nog op gelijke hoogte, nadat er op een bal op de achterlijn niet fel genoeg verdedigd werd en deze via een eigen been de goal invloog. Vervolgens pikte AWC het prima spel van de eerste helft weer een klein beetje op en volgden er een paar halve mogelijkheden over Lars G. Uiteindelijk was het opnieuw Lars G, die een sprint naar voren vrij eenvoudig won van zijn directe tegenstander en Chris voor de goal probeerde te bereiken. Echter zijn bal belandde ging via een been van de tegenstander de goal in, op bijna identieke wijze als Blauw Geel de gelijkmaker had gescoord. Een prima fase volgde waarbij Mitch nog een bal van 40 meter over de uitgekomen doelman probeerde te leggen. Deze belandde net op het dak van het doel, waardoor helaas niet de bevrijdende 2-4 op het scorebord kwam te staan. Een paar minuten voor tijd was een terechte beslissing van de scheids in de ogen van Chris het tegenovergestelde. Hij schoot vervolgens de bal weg en werd het veld voor onbepaalde tijd afgestuurd. In de tegenaanval kwam de bal over de rechterkant van AWC en tikte Daan de bal tegen zijn tegenstander aan over de achterlijn, echter deze keer maakte de scheidsrechter zijn enige foutje van de wedstrijd en besloot dat het een corner voor de thuisploeg was. Het was reeds in blessuretijd, dus het was zaak om de tips uit de training van afgelopen woensdag in de praktijk te brengen en dan waren de 3 punten een feit. Helaas was een deel te veel bezig met de onterechte corner, waardoor in een scrimmage de bal in 3e instantie in de verre hoek geschoten kon worden en de ploeg uit Ede kon juichen alsof er goud op de Olympische Spelen gewonnen was. Kort daarna werd er afgefloten en was er vooral enorme frustratie en teleurstelling over het totaal onnodige puntverlies. Bij dezen wil de O15-2 alle trainers bedanken voor het uitlenen van de spelers, zodat het voor alles en iedereen weer een hele leuke leerzame en (onnodig) spannende wedstrijd was. Bovendien was het extra knap van de spelers van de O13, die aankeken tegen spelers die minimaal 3 koppen groter waren. Dit was een sterk staaltje van het motto van AWC: “Samen één, samen beter”!!!

 

Aanwezig: Bent (O13-1), Chris, Daan, Ivo (O13-2), Jonas©, Jordy (O15-1), Jort (O15-1), Lars G, Mitch, Sam, Sil, Tijn, Tom en Yves
Afwezig: Derk, Lars R, Naoufal, Pepijn en Tijs 

SponsorVisie Responsive iframe Example