Drie goals en punten voor JO15-2

 

Voor de tweede keer dit seizoen mocht er naar Lent vertrokken worden, of zoals het ook wel eens genoemd wordt, Nijmegen-Noord. Op vele fronten leek de wedstrijd op de eerste wedstrijd en spoiler alert, ook deze wedstrijd eindigde in een 2-3 overwinning en moest de scheidsrechter wederom enkele spelers corrigeren voor het iets te heftig reageren op beslissingen van de scheidsrechter. In de wedstrijdbespreking werd aangegeven dat er in de warming-up maximale inzet moest zijn. Zoals je de warming-up doet, zo begin je namelijk ook een wedstrijd. We zouden 1 back vrijhouden, zodat we de tegenstander zouden dwingen om deze in te spelen om er vervolgens vol op te klappen. We zouden proberen het baltempo hoog te houden door bijvoorbeeld 2x raken en door te bewegen en bij schoten van afstand zouden we zowel aanvallend als verdedigend doorlopen naar de keeper voor de rebound. Nogmaals spoiler alert, ook dit liep niet geheel “Flekkenloos” (net zoals bij het Nederlands elftal later op de dag). Yves was helaas nog niet inzetbaar, waardoor Mees (O14-1) een tijdelijk contract mocht tekenen, hij deed dit overigens uitstekend. Op de ranglijst stond de thuisploeg onder AWC, maar bij winst, zou het stuivertje wisselen zijn geweest. Van een maximale inzet tijdens de warming-up was wederom geen sprake. Bovendien was er een soort kuddegedrag ten aanzien van het uitlaten van de scheenbeschermers. Eén speler begon er mee en “goed” voorbeeld deed volgen. Dat terwijl er juist was aangegeven, je speelt je wedstrijd, zoals je je warming-up doet. De hitte werd aangedragen als reden. Het was maar liefst een graad of 17. Gelukkig zal het gedurende het seizoen niet meer warmer worden 😉. AWC startte met Jonas in de goal, Tijn, Derk, Sam en Tom achterin. Op het middenveld begonnen Mitch, Pepijn en Sil. Voorin stonden Daan (als hangende buitenspeler), Lars G en aanvoerder Naoufal opgesteld. Vanaf de aftrap waren veel inspeelpasses onzuiver en ging het doorbewegen op een te laag tempo. Hierdoor kwamen er niet altijd driehoekjes tot stand en kwam de ploeg uit Lent veelvuldig in balbezit. In de omschakeling waren ze sterk en was de aanvoerder ook vrij snel. Op de eerste poging wist Jonas de bal nog te keren. Kort daarna was het wel raak. Uit een te eenvoudig weggegeven corner mocht de vrijstaande linksvoor de bal simpel voorgeven, omdat er geen druk gezet kon worden door slechts 1 speler. Bij de 2e paal belandde de bal en werd deze vervolgens niet al te hard in de verre hoek gewerkt, 1-0. De eerste irritaties kwamen al aan de oppervlakte. Kennelijk was de voorstopper een uiterst irritante speler, die alleen maar aan het “zuigen” was, waardoor de energie van enkele spelers vooral daar aan besteed werd, in plaats van aan proberen het eigen spel te verbeteren. Bij een dribbel door het midden van Sam werd hij op onreglementaire wijze naar de grond gebracht. De scheidsrechter floot al voor een overtreding, maar in de reactie trapte Sam na, wat hem slechts op een reprimande kwam te staan. Hij bleef echter in de emotie, waarna de trainer Mees snel liep warmlopen en Sam kort daarna moest vervangen in de hoop een uitsluiting te kunnen voorkomen. Het spel bleef daarna rommelig en speelde de thuisploeg volledig in de hand. Een hele enkele keer dat AWC er wel enigszins goed uitkwam, leverde ook direct gevaar op voor de goal van DVOL. Een mooie aanval over links met Sil, Tijs, Lars G en Chris kwam weer bij eerstgenoemde terecht. Zijn schot was echter niet hard genoeg om de doelman te verrassen. De irritaties aan de kant van AWC werden veelvuldiger getoond en er moest vooral rust en kalmte gepredikt worden vanaf te zijlijn, i.p.v. tactische aanwijzingen aan te geven. In de rust werd nogmaals tip 1 van het seizoen benoemd: “concentreer je alleen op je eigen spel! Reageer niet (negatief) op scheidsrechter, tegenstander, grasveld, bal, het weer, oftewel randzaken die je toch niet kunt beïnvloeden”.

De gigantische hitte bleek echter ook voor oververhitte spelers te blijven zorgen, waarna deze keer Lars R naar de kant geroepen moest worden, om maar te zorgen dat er met 11 spelers het einde van de wedstrijd gehaald zou kunnen worden. Inmiddels werd er naar voren wel iets beter druk gezet, waardoor ook de zwakke plekken bij de tegenstander tevoorschijn kwamen. Waar eerst de groenwitten nog een paar speldenprikjes uitdeelden, was het kort daarna wel raak met de mooiste goal van de wedstrijd. Chris werd vanuit het centrale middenveld door Pepijn diepgestuurd. Met een snelle, strakke voorzet werd Lars G bereikt, die de bal uit de lucht net onder de lat binnenschoot. De doelman was volledig kansloos. De gelijkmaker die tot dan toe misschien nog niet helemaal verdiend was, kreeg wel een goed gevolg. Opeens werd de druk goed opgevoerd en met een steekpas van Tijs, na een combinatie van Sam en Derk, werd Lars G in stelling gebracht, die keurig de bal bij de eerste paal binnentikte. Kort daarna was DVOL nog een paar keer kansrijk, maar de verdediging (en met name Tijs en Mees en later ook Derk, Sam en Tom) grepen steeds beter in. Toch waren ook nog enkele uitstekende reddingen van Jonas nodig om tegendoelpunten te voorkomen. Uit een aanval over rechts met Mitch en Tijs, werd de bal getracht voor te geven, echter tikte een verdediger van de thuisploeg de bal ongelukkig achter zijn eigen doelman, 1-3. Er leek geen vuiltje aan de lucht meer, want voetballend werd het weer beter, waardoor Naoufal, Daan en Tijs het balletje makkelijker rond lieten gaan. De voorsprong had toen nog verder uitgebreid kunnen worden, maar in de eindfase werd er niet doorgelopen op de keeper of stond het vizier soms te hoog ingesteld. Eén bal van Chris hebben ze uiteindelijk bij Pathé Nijmegen teruggevonden. De scheidsrechter had met het prachtige weer kennelijk heel veel zin om door te spelen, want in de 42e minuut maakte DVOL de aansluitingstreffer, waardoor het nog even spannend leek te worden. Gelukkig was een goedbedoelde opmerking vanaf de zijkant voldoende en werd er direct daarna afgefloten. Remco, leider en grensrechter van DVOL, werd bedankt voor zijn onpartijdigheid en getrakteerd op een koud pilsje, wat aantoonde dat de sportiviteit buiten het veld geen enkel probleem was. Onder het toeziend oog van Joost de Valk, die in het kader van zijn KNVB-trainerscursus een wedstrijd mee moest lopen, konden de drie punten dus weliswaar mee naar Wijchen worden genomen, maar had hij genoeg verbeterpunten kunnen noteren. Het boekje schijnt na 1 wedstrijd al vol te zijn. Volgende week zullen tegen de koploper alle neuzen en scheenbeschermers dezelfde kant op moeten staan, om een goed resultaat uit het vuur te kunnen slepen.

Aanwezig: Chris, Daan, Derk, Jonas, Lars G, Lars R, Mees (O14-1), Mitch, Naoufal©, Pepijn, Sam, Sil, Tijn en Tijs en Tom
Niet inzetbaar: Yves

SponsorVisie Responsive iframe Example