JO15-2 laten Traumfußball zien

20-11-2021 sv AWC O15-2 – Leones O15-1 4-2

Na een goede trainingsweek waarbij trainer Ramon helaas niet aanwezig kon zijn (zou het dat zijn? 😉), mocht er voor de zoveelste keer extreem vroeg aangetreden worden op Sportpark de Wychert. Deze keer tegen de O15-1 van Leones, dat op de 3e plaats stond, 1 punt boven AWC. Ondanks dat het vroeg in de ochtend was, was het niet koud, om en nabij 12 graden.

Twee spelers waren helaas te laat, waardoor ze op de bank moesten beginnen. Hierdoor startte AWC met Jonas in de goal, Tijn, Yves, Sam en Derk achterin. Op het middenveld stonden Daan, aanvoerder Tijs en Mitch en voorin begonnen Sil, Chris en Lars R. Kort na het eerste fluitsignaal van de vader van Derk, werd al duidelijk wat voor een team Leones was, namelijk een erg fysieke ploeg die het schoppen en (na)trappen niet schuwde. In het begin was er vooral verontwaardiging, maar daarna accepteerde het team dit niet en gooide het ook de beuk erin. Nadat er al 2 halve kansen geweest waren, werd Sil diep gestuurd, die vervolgens uitstekend vóór de verdediger langs liep en neergehaald werd in de 16. Het schoolvoorbeeld van een penalty werd daarna hard en zuiver binnengeschoten door Chris, 1-0. Leones bleef (te) hard de duels aangaan, waardoor in de reactie ook een aantal spelers van AWC de duels te stevig in ging. Hierdoor moest de aanvoerder even kort naar de kant geroepen worden om duidelijk te maken dat een overwinning de enige manier was om een tegenstander op een legale manier pijn te doen. Ook Daan moest voortijdig naar de kant, omdat hij flinke last kreeg van zijn maag. Gelukkig kon het de laatste 10 minuten van de wedstrijd nog terugkeren. Er volgde een spervuur aan prachtige aanvallen van AWC. De ene na de andere aanval werd prachtig opgezet en de enkele keer dat de passing net niet zuiver was, werd er in de omschakeling direct de bal weer veroverd. Dit deden zowel de voorhoede met Naoufal, Lars R, Lars G en Sil, als het middenveld met Pepijn, Mitch, Tijs en Daan. Keer op keer troefde ze de directe tegenstanders af. Het laatste kwartier voor de rust was zelfs bijna Traumfußball en was het genieten langs de lijn voor o.a. grensrechter Bob, plaatsvervangend coach Maarten en Patrice. Dat de 2-0 niet viel, is een wonder. Naoufal tikte bijvoorbeeld van dichtbij net niet zuiver genoeg binnen, nadat hij uitstekend voor zijn tegenstander was gekomen. Schoten van Lars G, Chris, Sil en Pepijn gingen rakelings voorlangs of werden door de woud van spelers nog tegengehouden. Mogelijk dat er zelfs wel een doelpunt was gevallen nadat de inzet van Mitch achter de lijn werd gekeerd, maar dit was door alle partijen lastig te zien. Jammer dat de VAR een dagje vrij had 😉.

In de rust, deze keer zonder de doping van Dextro, werd de ploeg gecomplimenteerd, maar ook direct aangegeven dat dit slechts 35 minuten waren en er nog een hele helft op deze wijze gespeeld moest worden. Messcherp begon AWC aan de 2e helft. Een te korte breedtepass van Leones, werd door Lars R onderschept en strak in de kruising binnengeschoten. Dit was extra mooi, omdat er door Lars de hele week al getraind was op schieten van afstand. De voorsprong werd nog verder uitgebreid, nadat Lars G diepgestuurd werd. Zijn schot in de verre hoek was verwoestend hard, waarbij zelfs de tegenstander onder de indruk was. Het leek een grote uitslag te worden, totdat een scrimmage in het zestienmetergebied voor de voeten van Tijs belandde. Hij werd behoorlijk uit balans gebracht, waardoor een speler van de bezoekers kon inschieten. De bal toucheerde een been, waardoor Jonas kansloos was, 3-1. Er leek nog niks aan de hand, maar 2 minuten later, duwde Sam de spits van Leones net iets te hard, waardoor de scheidsrechter opnieuw naar de 11 meter wees, 2-3. Leones was in korte tijd in het zadel geholpen, waardoor ze weer hoop kregen en de botte bijl alleen maar meer ging hanteren. Toch bleef de thuisploeg voetballend erg rustig en creëerde het kans op kans. Uiteindelijk was het wederom Lars G die het verschil op 2 bracht, met een zuiver schot, na een uitstekende actie. Deze teleurstelling kwam Leones niet te boven, maar op een grotere nederlaag te voorkomen, werd de botte bijl zelfs geslepen, wat opnieuw de aanvoerder van AWC even op de bank deed belanden. Chris werd bijvoorbeeld hard geraakt en moest daardoor het veld verlaten. Even daarvoor had zijn directe tegenstander geprobeerd het shirtje tijdens de wedstrijd al te ruilen, op het moment dat Chris alleen op de keeper af liep. Opnieuw was moeilijk te zien of dit ingezet werd vóór het strafschopgebied of daarbinnen. Hierdoor was het resultaat slechts een vrije trap, die weliswaar prima genomen werd, maar helaas geen doel troef. In de laatste 5 minuten vloeiden de krachten enigszins weg, waardoor er risicoloos uitverdedigd werd. Dat de verdediging nauwelijks genoemd is in het verslag, heeft vooral te maken dat zij en doelman Jonas volledig foutloos waren en alle ballen naar de goede kleur speelden. Keer op keer werden de persoonlijke duels gewonnen en vervolgens goed van achteruit opgebouwd. Omdat Tom nog ziek was (beterschap!), moest Mitch op z’n laatst een linie naar achteren en speelde daar alsof hij daar al jaren stond. Al met al een ijzersterke wedstrijd van alle spelers, waarbij alleen tip 1 door de ploeg (iedere week geeft de ploeg zichzelf tips om beter te worden) nog verbeterd kan en moet worden. Achteraf bleek dat Franciska ook bijna de hele wedstrijd had kunnen zien, omdat het niet druk was op het wedstrijdsecretariaat, waardoor ze het team trakteerde op een Twix, een worsten- of saucijzenbroodje. Dit werd dankbaar in ontvangst genomen. Door deze goede overwinning staat AWC op een 4e plaats, met maar 1 punt achterstand op de 2e positie. Ga zo door mannen!!!

Aanwezig: Chris, Daan, Derk, Jonas, Lars G, Lars R, Mitch, Naoufal, Pepijn, Sam, Sil, Tijn, Tijs© en Yves
Afwezig: Tom

SponsorVisie Responsive iframe Example