sv AWC O15-2 – Excelsior Zetten O15-1

In de eerste seizoenshelft was de uitslag van de eerste wedstrijd 0-3 in het voordeel van AWC. Toen was echter ook duidelijk dat het jonge team uit Zetten technisch vaardig was en dat het voetballend best aardig kon meekomen met de groenwitten. De thuisploeg was weliswaar niet geheel compleet, aangezien topscoorder Chris, Lars R en Tijn K geblesseerd waren, maar met Tijn T (O13-1) en Bryan (O15-3) zéér goede vervangers had ingehuurd. Met eerstgenoemde was grote neef Yves extra blij. Misschien was het grootste probleem wel dat ongeveer 1/3e de hele week niet had kunnen trainen, vanwege Covid. Daarnaast hadden Tom en zijn vader (de scheidsrechter) extra veel pech, nadat de auto niet wou starten. Gelukkig waren ze toch nog ruimschoots op tijd. Al met al wederom geen vlekkeloze voorbereiding op de 3e competitiewedstrijd na de winterstop. Dit was overigens een wedstrijd die al 2 weken eerder gespeeld had moeten worden, maar toen had Excelsior te veel Corona gevallen binnen het team. Qua punten doen de bezoekers mee om de bovenste plaatsen, aangezien zij de volle 6 punten uit 2 wedstrijden hadden gehaald en AWC slechts 1 punt tot op heden.

AWC startte met Jonas in de goal, Yves, Derk, Sam en Tom achterin. Op het middenveld begonnen Daan, Pepijn en Mitch en voorin stonden Bryan, aanvoerder Lars G en Tijn opgesteld. De vader van Lars werd door de trainer nog even aangezien voor de trainer van Excelsior.. de volgende keer toch maar een koffie meer drinken voor de wedstrijd. De eerste 10 minuten gingen volledig als verwacht en afgesproken. Voorin direct klemzetten en in de omschakeling voor gevaar zorgen. Een bal van Tijn ging rakelings voor langs, net als van de andere kant van Lars. Toch was het kort daarna wel raak. Een prachtige steekpass van Pepijn bereikte aanvoerder Lars, die op snelheid door kon gaan en zuiver binnenschoot. Het was daarna wachten op de 2-0, 3-0 etc. Toch werd het daarna slordiger. De afstanden naar de tegenstander waren i.p.v. decimeters, meters geworden en daar wisten de bezoekers zich eenvoudiger uit te voetballen. Uit een bal die al op 5 momenten eerder onderschept had moeten worden, kwam de grootste kans van Excelsior. Met een wereldredding in de korte hoek, hield Jonas vooralsnog zijn goal schoon. AWC was gewaarschuwd. Aan de andere kant was Naoufal na een passje van Daan dichtbij een treffer, evenals op een inzet van Lars, maar de keeper stond zijn mannetje. Alhoewel.. er was voor deze doelman geen verkleinwoord nodig. Hij stak bijna met zijn hoofd boven de lat uit.

Na de rust sloop er langzaam veel irritatie binnen de ploeg uit Zetten. Het vonkje sloeg ook over op AWC, waardoor steeds meer spelers alleen nog maar bezig waren met de tegenstander, overtredinkjes constateren en over mekkeren, i.p.v. met zo goed mogelijk een voetbalwedstrijd te spelen. Over een weer werden tikjes uitgedeeld, maar gelukkig floot Erik een beetje zoals Bas Nijhuis, waardoor het niet iedere 3 seconden stilgelegd hoefde te worden. Excelsior kreeg nauwelijks kansen, maar toch kon de thuisploeg onmogelijk tevreden zijn, met de minimale voorsprong en van verzorgd voetbal was al helemaal geen sprake meer. De wedstrijd had al een paar keer beslist moeten worden met snelle uitbraken, maar een aantal spelers van AWC had mogelijk nog een afspraak met Jan Moors moeten maken, om de juiste hoefijzers aan te laten meten. Vlak voor tijd leek AWC de wedstrijd in het slot te gooien. Wederom een schitterende steekpass, deze keer van Mitch, bereikte Bryan, die net eerder bij de bal was dan de keeper, 2-0. Even ging AWC weer lekker voetballen. Derk, Sam en Yves onderschepten dan de bal en passten vervolgens naar de goede kleur. Toch werd het 3 minuten voor de reguliere speeltijd afgelopen was nog even spannend. Bij een omschakelmoment stonden de linies iets te ver naar voren en kon een dieptepass keurig worden binnengeschoven, Jonas was kansloos. Excelsior drong nog even aan, maar verder kwam het niet. Al met al fijn voor de spelers om 3 punten te hebben, maar wederom werd tip 1 van het eigen team (concentreer je alleen op je eigen spel, reageer niet (negatief) op scheidsrechter, tegenstander, grasveld, bal, het weer, oftewel randzaken die je toch niet kunt beïnvloeden) in de wind geslagen. Gelukkig was het allemaal weer snel vergeten, toen er friet gegeten kon worden. Twee jaar geleden had het team de meeste aantal Grote Club Actie loten verkocht en o.a. door Covid en wedstrijden om 8.30 uur nog niet aan toegekomen om te prijs te innen. Wilma nog bedankt voor de herinnering hieraan😉

Aanwezig: Bryan (O15-3), Daan, Derk, Jonas, Lars G©, Mitch, Naoufal, Pepijn, Sam, Sil, Tijn T (O13-1), Tijs, Tom en Yves
Niet inzetbaar: Chris, Lars R en Tijn K

SponsorVisie Responsive iframe Example