Terecht gelijkspel voor O15-2

Na het 90-jarig jubileum van de club en de meivakantie daarna, betekende het voor de meesten dat het drie weken geleden was sinds de laatste competitiewedstrijd. Chris en Tom waren niet inzetbaar door vakantieperikelen en Naoufal was geblesseerd geraakt door een andere sport. Daarnaast mochten Daan, Sam en Tijn met de O15-1 meespelen, waarna ze zich zouden haasten om bij het eigen team aan te sluiten. Kortom, een situatie verre van ideaal, maar wel heel leerzaam voor iedereen. Gelukkig was Yves weer terug na twee maanden van blessures (pols gebroken) en konden vanuit de O14-1 twee spelers worden gecontracteerd, Mees en Stijn. Bij de laatste was dit overigens wel een probleem, aangezien zijn tweelingbroer ook graag had willen spelen. Stijn was de gelukkigste met een getal onder de tien raden. SCE had ook wat personele problemen, waardoor er één of zelfs geen wissel was, maar had wel spelers in het team dat voorheen bij NEC en PSV had gespeeld.

AWC startte met Jonas in de goal, aanvoerder Tijn, Derk, Yves en Mees achterin. Op het middenveld begonnen Mitch, Pepijn en Sil en voorin mochten Tijs, Lars G en Lars R voor het gevaar gaan zorgen. Het hoogpolige kunstgras van SCE zorgde wel voor problemen bij de bezoekers. De bal stuitte iedere keer onnatuurlijk hoog op, waardoor het inschatten van de bal, lastig was. Daarnaast was het opbouwend erg onrustig. De centrale spelers kregen weliswaar de ballen goed aangespeeld, maar vervolgens waren de loopacties en het aanbieden van het middenveld qua timing en felheid niet perfect, waardoor te snel de lange bal werd gehanteerd. Dit leverde in 99% van de gevallen balvierlies op. Bovendien speelde de thuisploeg met een echte Ausputzer, waardoor het sowieso geen zin had. In balbezit speelde SCE met 3-4-3, waardoor ze op het middenveld een mannetje meer hadden en daarmee gevaarlijk werden. Goed verdedigend werk van o.a. Derk, Mees en niet in de laatste plaats van Jonas, voorkwam toen nog een treffer. Yves had het na twee maanden enigszins lastig en moest nog even de roest eraf spelen. Bij Tijn kwam de snelle linksbuiten vaak goed binnendoor, waardoor centraal er regelmatig gecorrigeerd moest worden. Toch kwam AWC wat beter in de wedstrijd en zag het vooral mogelijkheden op snelheid tegen een trage verdediging. Uit een onderschepping van Sil, kwam de bal via Pepijn en Lars R bij Lars G, die met een prachtige solo een schitterende goal scoorde. Een beetje tegen de verhouding in was het 0-1. Het spelbeeld daarna bleef hetzelfde, echter na een klutsbal op rechts (links voor AWC) belandde de bal voor de voeten van een Nijmegenaar, die niet aarzelde en schitterend de bal in de kruiding joeg. Er zat misschien iets te weinig druk op de bal van Sam, maar verder kun je alleen maar genieten van zo’n goal. Toch kreeg AWC nog een handvol grote mogelijkheden, waarbij Sil met een afstandsschot en Daan vrij voor de goal wel voor een treffer hadden kunnen zorgen. Daarnaast hadden Stijn en Tijs voor eigen kans moeten gaan, aangezien ze oog in oog stonden met de doelman. Al met al kwamen de groen-witten wel goed weg met een 1-1 ruststand.

In de rust werd er aangegeven dat er veel meer over de grond gespeeld moest worden en het speelveld verdedigend kleiner gemaakt moest worden. Het is onbekend wat er in de rust bij SCE gezegd is, maar ook daar ging het niveau behoorlijk omhoog. AWC bleef zeker verdedigend op hoog niveau spelen, maar aanvallend zette SCE er ook een paar tandjes bij. Het werd langzaam een mooi schouwspel, waarbij de neutrale toeschouwer de grote winnaar was, zeker bij 23 graden en een mooi zonnetje. Helaas ging één persoon niet mee in hetzelfde niveau en dat zorgde langzaam voor frustratie her en der. Buitenspel werd minder gezien, achterballen werden opeens corners en SCE was daar juist heel gevaarlijk door. Uit een van de vele corners viel dan ook de 2-1. De voorzet werd nog weggehaald, maar de afvallende bal in de 16 was voor de thuisploeg, die wederom de bal in de kruising legde. Daarna werd AWC weer sterker en ging het steeds meer de combinatie zoeken. Met één of twee keer raken, werden Lars R, en Lars G in stelling gebracht. Bovendien kwamen Pepijn, Stijn, Sil en Tijs steeds meer onder de bal en konden veel ballen onderschept worden. Sam was inmiddels al langzaam één niveautje hoger gaan zitten in de frustratie, nadat hij in de stevige duels aangepakt werd, maar er geen vrije trap voor kreeg. Deze keer zette hij dit om in een prachtige solo op de as van het veld. Het was nog net geen goal à la Ibrahimovic, maar een pareltje was het zeker. Het spel bleef op en neer gaan en bij een uitbraak vlak voor tijd, kon de rechtsbuiten van de thuisploeg toch schuin op de goal aflopen. Hij schoot heel onverwachts de bal in de korte hoek, 3-2. Met nog vijf minuten te spelen leek de overwinning naar SCE te gaan. Toch bleven de groen-witten voetballend overeind en werd Sam aangespeeld op rechts, die vervolgens de bal op Lars G legde, die uiterst koel de bal binnenschoof. Op dat moment leek er meer in te zitten dan een punt. Lars R had nog 2 FIFA trucjes van de PlayStation in petto en kwam er deze keer wel prachtig langs. Zijn schot had meer verdiend. Vervolgens belandde een goede onderschepping van Yves bij Pepijn, die de bal aan Lars G gaf. Uit zijn teruggetrokken voorzet had Sam de winnende op zijn voet, maar helaas iets te veel door het midden, waardoor de keeper de inzet kon keren. In de 36e minuut werd Mees met een ellenboog hard naar de grond gewerkt, maar de scheidsrechter zag er niks onreglementairs in, wat bij een aantal spelers van AWC in het verkeerd keelgat schoot. De dichtstbijzijnde was Sam, dus zijn commentaar werd bestraft met een vrije trap tegen. Nadat hij afstand probeerde te nemen, besloot de scheidsrechter dat Sam er af moest. Niet geheel duidelijk was de reden, mogelijk was er nog iets gezegd, of hij nam te langzaam afstand in de ogen van de scheidsrechter. Toen Sam niet van het veld afging, dreigde de leidsman de wedstrijd te staken. Na een kort onderhoud van beide trainers, die rustig bleven, kon er verder gegaan worden met 11 tegen 10. Uit de vrije trap ontstond nog bijna een kans, maar toen de bal daarna precies bij Lars G kwam, waarbij een één tegen één situatie ontstond, floot de scheids af. De tijd was inderdaad al verstreken, maar het kwam bij AWC wel over als het voorkomen van een veelbelovende aanval. Lars G trapte de bal weg, waarna de scheids mopperde dat hij dit ging rapporteren. Op het wedstrijdformulier stond echter niks vermeld, dus bleef het bij een terechte 3-3 uitslag en was er met name in de tweede helft door iedereen een prima pot op de mat gelegd. Iedereen had de tong op schoen en stonk een uur in de wind naar zweet. Dus ook met de inzet zat het helemaal goed en de (sportieve) trainer van SCE gaf nog aan dat hij baalde van een goede Jonas. Complimenten mannen!!!

 

Aanwezig: Daan, Derk, Jonas, Lars G, Lars R, Mees (O14-1), Mitch, Pepijn, Sam, Sil, Stijn (O14-1), Tijn©, Tijs en Yves

Niet inzetbaar: Chris, Naoufal en Tom

SponsorVisie Responsive iframe Example