Winst voor JO15-2 tegen Nederlands Kampioen

11-09-2021 Woezik MO17-1 – sv A.W.C. O15-2 0-1

Nadat de afgelopen 2 weken 2 toernooien met winst werden afgesloten, moest er nu voor het eerst een echte officiële wedstrijd gespeeld worden en meteen niet de minste, tegen de Nederlands Kampioen bij de meiden, Woezik O17-1 (4e divisie). Ondanks dat een aantal meiden ook gewoon nog bij de O15 zouden mogen spelen, zijn ze toch ingeschreven bij de O17. Dan is het op zich wel vreemd dat ze dan vervolgens bij de O15-2 in de bekerpoule beland zijn. De voorbereiding was verre van ideaal. Tijs gaf in de ochtend aan dat hij niet inzetbaar was bij zowel de O15-1, als bij de O15-2. Sid zou eerst met de O15-1 meespelen en daarna bij de O15-2 aansluiten. Hij was echter geblesseerd geraakt, waardoor hij geen minuut meer inzetbaar was. De vaste scheidsrechter van de Woezik stond erop dat er met rugnummers gespeeld zou worden en 10 minuten voor aanvang de pasjes in kleedkamer gecontroleerd zouden worden. Het shirt van Sil lag echter nog op Abersland en werd door Helen met spoed afgeleverd. Daardoor enigszins geïrriteerd werd de wedstrijd begonnen door AWC. De bezoekers startten met Jonas in de goal, Yves, Sam, Derk en Tom achterin. Op het middenveld begonnen Mitch, Pepijn en Sil en voorin stonden Naoufal, Chris en Lars opgesteld. Het duurde niet lang voordat duidelijk was dat er met deze meiden niet te sollen viel. Hiervoor was AWC overigens gewaarschuwd. Bovendien had een aantal speelsters een vrije goede techniek en was aanvoerster Elise voor de duvel niet bang. De meeste duels werden uitgevochten ergens tussen de 30 meterlijn van de ene helft en de 30 meterlijn van de andere helft. Daar waar AWC probeerde diepte te zoeken na een aantal combinaties, was Woezik nog sneller met de diepteballen. Van opbouwen van achteruit was geen sprake, maar op het middenveld was wel vaak sprake van combinatievoetbal. Toch stond de verdediging als een huis bij AWC. Met name Sam, Derk en later Milan waren ijzersterk en gaven constant goed rugdekking. Een enkele keer stonden de linies iets te ver naar voren, waardoor het gevaarlijk leek te worden. Maar Jonas keepte een wereldpot. Het is namelijk niet moeilijk om uit te blinken als je keer op keer reddingen moet verrichten. Echter vandaag was het een keer of 5 dat hij maximaal moest ingrijpen en dit ook perfect deed. Aan de andere werd AWC gevaarlijker en gevaarlijker. Daan, Pepijn en Sil staken veelvuldig de ballen tussendoor waarop Lars R, Naoufal, Chris en Lars G gevaarlijk werden. Verder dan een paar ballen voorlangs kwam men niet. Ook een bal die goed teruggelegd werd vond helaas geen medespeler.

De tweede helft toonde hetzelfde beeld, AWC iets gevaarlijker en Woezik iets steviger in de duels. Bij een van deze duels trok Yves niet terug. In zijn val kwam hij vervelend neer, waardoor de ribbenkast en pols even vervelend aanvoelden, het was meteen einde wedstrijd. Daarna werd er heel weinig ruimte weggegeven door AWC en zaten de bezoekers er heel kort op. Dit kostte heel veel energie, waardoor er veelvuldig gewisseld moest worden. Een goede balonderschepping van Tom belandde bij Sil en via een goede pass op Lars G, kon laatstgenoemde weggestuurd worden. Met een schitterende solo buitenom was hij oog in oog met de keepster uiterst koel en schoot schuin voor de goal de 0-1 binnen, niet onverdiend op dat moment. Kort daarop was de aandacht even weg en werd Woezik iets sterker. Verder dan een aantal afstandsschoten kwamen ze niet. AWC had met een aantal diepe ballen op Chris en Naoufal, Mitch en Lars G de voorsprong mogelijk verder kunnen uitbreiden, maar de schoten waren iets te onnauwkeurig en 1x was er een voortreffelijke redding van de keepster. Vlak voor tijd wou Sam het nog even spannend maken door een bal in

de voeten te schuiven van de spits van Woezik, maar samen met Tom herstelde hij dit uitstekend. Na het laatste fluitsignaal was er uiteraard vreugde vanwege de overwinning, maar ook zeker om uit te kunnen rusten. Het hele team had wederom de graspollen uit het kunstgras gelopen en iedereen ging met een knalrood tomatenhoofd het veld af. Mocht volgende week ook de 2e bekerwedstrijd winnend afgesloten worden, zou dat betekenen dat AWC een ronde verder is. Het zal echter wederom een flinke kluif worden, aangezien CHRC met maar liefst met 7-2 gewonnen heeft van Woezik. De ploeg gaf zelf na de wedstrijd aan dat er voetballend nog voldoende verbeterpunten zijn, echter met de wedstrijdmentaliteit is tot nu toe weinig mis. Nu eerst maar even genieten van de overwinning op de Nederlands Kampioen.

 

Aanwezig: Chris, Daan, Derk, Jonas, Lars G. (O15-3), Lars R©, Milan (O15-3), Mitch, Naoufal, Pepijn, Sil, Sam, Tom en Yves
Afwezig: Sil, Tijn, Tijs

SponsorVisie Responsive iframe Example