Orion O15-3 – sv A.W.C. O15-2 0-1 

Voor het eerst sinds 10 oktober 2020, mocht er weer tegen een team gespeeld worden buiten de eigen vereniging. De K.N.V.B. heeft de Regiocup in het leven geroepen, zodat er toch nog een paar officiële wedstrijden gespeeld kunnen worden. En wat hadden de mannen er zin in. Vooraf werd eerst nog een aantal foto’s gemaakt, maar daarin was het merendeel al hyperdepieper. Bij Orion aangekomen, werd de ploeg netjes ontvangen en mochten de beide coaches John en Patrice zelf koffie pakken van de plat Nijmeegse pratende, maar uiterst vriendelijke terreinmeester. Het team was zoals eigenlijk het hele seizoen niet geheel compleet. Levi was doorgeschoven naar de O15-1, Jorn moest werken en Mitch was geblesseerd. Gelukkig konden Kees en Sam van resp. de O15-4 en de O15-3 het team completeren. De warming-up was scherp en ook dat was al een tijdje niet meer gebeurd. A.W.C. startte met Kees in de goal, Joep, Douwe, aanvoerder Yves en Tom achterin. Op het middenveld stonden Derk, Melle en Naut. Voorin begonnen Pepijn, Sam en Wouter. Binnen 3 seconden was duidelijk dat Joep en Tom extreem snelle spelers bij zich hadden, maar waarbij de directe tegenstander (en aanvoerder) van Joep ook nog eens technisch zeer vaardig was. Bovendien was er voor het eerst dit seizoen een speler die net zo ver kon ingooien als Tom. Toen Joep dat eenmaal doorhad, speelde hij zijn beste wedstrijd van het seizoen en had hij deze speler achter in de zak en moest hij na de wedstrijd even goed kijken of deze er nog uit was gekomen. Met goed combinatiespel en veel diepgang waren de groenwitten de bovenliggende partij. De grensrechter van Orion vlagde echter uiterst scherp, waardoor de diepgaande spelers, Sam, Pepijn, Wouter en Tijs bijna iedere keer werden afgevlagd. Minimaal één keer zou normaal gesproken de VAR een andere beslissing hebben genomen. Ook Tijs was nog een keer dichtbij een goal. Met een boogbal probeerde hij de keeper te verschalken, maar zijn keepershandschoenen waren net groot genoeg. Een enkele keer kwam Orion eruit, maar het middenveld hield daarbij al zo’n 80% tegen en bij de overige 20% stonden Douwe en Yves goed opgesteld. 

In de rust werd er gehamerd op het voortzetten van deze erg goede wedstrijd. Assistent coach Mitch gaf duidelijk aan wat er goed ging en waar op gelet moest worden. Dit alles was onder het toeziend oog van Leen Looyen (ex-NEC) en Joep, de oud-eerste elftal speler, waarvan zijn zoon bij Orion speelde. Maar de 2e helft werd alleen maar beter aan de kant van de bezoekers. Iedereen stroopte de mouwen zo ver mogelijk op en knalde de duels in bij een aantal fysiek zeer sterke tegenstanders. Keer op keer werd er geprobeerd de voorste linie te bereiken, die erg goed vrij liepen. Helaas zet er net een teentje of veter tussen, waardoor een 1 op 1 situatie op de keeper werd voorkomen. Wel kon het aantal corners niet meer op 2 handen geteld worden. Ook deze werden keer op keer beter voorgegeven door Tijs. En iedere keer was het gevaarlijk. Derk schoot nog een keer net langs te kruising en Sam schoot een bal die via onderkant lat net geen doel trof. Althans dat was het oordeel van de zeer goede scheidsrechter. Volgens cameraman Rene was de bal echter achter de lijn geweest. Orion deed sporadisch iets terug, maar was dan wel heel gevaarlijk. De opkomende laatste man kwam tot 2x toe niet verder dan Kees. Met man en macht (lees: Melle, Tom en Naut) waren zijn inzetten weliswaar al enorm afgezwakt, maar waren er toch 2 uiterst knappe reddingen nodig van Kees. Aan de andere kant bleef A.W.C. steeds vaker winnaar in de duels. Naut, Pepijn hebben in de 2e helft niet één duel meer verloren en behielden de rust in de passing. Vijf minuten voor tijd was er eindelijk loon naar werken. Wederom uit een corner, belandde de bal bij Wouter die van dichtbij binnenschoot. De jongens waren door het dolle heen. Nog even werd het spannend in de laatste minuut, maar ze hielden stand en de overwinning was dan ook dik en dik verdiend. Het was de eerste officiële wedstrijd die dit seizoen werd gewonnen. Uiteraard was een aantal oefenwedstrijden wel al gewonnen, maar deze was toch wel erg lekker tegen een uiterst sportieve, goed voetballende ploeg. Om het vieren werd de overwinning én de verjaardag van Yves gevierd met een ijsje bij de Mac. Wat een goede pot van iedereen, puur genieten!!! 

 Aanwezig: Derk, Douwe, Joep, Kees (O15-4), Melle, Naut, Pepijn, Sam (O15-3) Tijs, Tom, Wouter en Yves©  

Niet inzetbaar: Levi (O15-1, Mitch en Jorn 

SponsorVisie Responsive iframe Example