Gelijkspel voor JO17-2

De Treffers O17-2 – sv AWC O17-2 3-3

Na een zéér wisselende trainingsweek, waarbij de dinsdag niet eens het predicaat “matig” mocht krijgen, zou de lastige uitwedstrijd in Groesbeek gespeeld moeten worden. Doorgaans heeft De Treffers een uitstekend team en als we twee jaargangen terug gaan in de tijd, was de uitslag maar liefst 8-0 voor de thuisvereniging. Dit was toen wel enorm geflatteerd, maar toch. Wederom verliep ook de voorbereiding verre van ideaal. Jan en Lars waren nog steeds geblesseerd en ook Jort moest afvallen i.v.m. ziekte. Gelukkig kreeg het team versterking van Naut, die door blessures nauwelijks speelminuten heeft kunnen maken in de O17-1. Ook Soma, die nog steeds niet speelgerechtigd is, was geblesseerd van het trainingsveld gegaan met een enkelblessure. Gelukkig kon hij wel de statistieken bijhouden van de wedstrijd. Tot slot kon de warming-up niet volledig afgewerkt worden, omdat er geen veld beschikbaar was. Omdat de wedstrijd absoluut niet uit mocht lopen i.v.m. de O21 wedstrijd van De Treffers tegen MVV Maastricht, was het improviseren.

AWC startte met Levi op doel, Yves, Joep, Bartje en Joey in de laatste linie. Op het middenveld begonnen Naut, Mitch en aanvoerder Job. In de aanval stonden Chris, Jake en Mick opgesteld. Mogelijk door de (te) korte warming-up waren de eerste 10 minuten volledig voor de thuisploeg. Met veel druk naar voren, werd er voornamelijk paniekerig uitverdedigd en kwamen de groen-witten niet aan voetballen toe. Gelukkig werd het daarna een stuk beter, omdat de linies dichter op elkaar speelde, er beter gekanteld werd en de rust iets meer bewaard werd. Toch kwam de thuisploeg om een 1-0 voorsprong, nadat bij een corner de 2e paal voortijdig verlaten werd en de tegenstander vrij in kon schieten. Vervolgens kreeg AWC een aantal mega grote kansen, waarbij de snelheid van Chris goed benut werd, met passing van o.a. Bart. Topscoorder Jake had echter minimaal 2 moeten scoren. De eerste kans was op een paar meter voor de goal, waarbij de bal eenvoudig naar de hoek leek te gaan, maar toch net naast werd gepunterd. Maar ook de 2e mogelijkheid leek aanvankelijk een binnentikker na de rebound op een schot van Chris en de doelman op de grond lag. Een verdediger op de doellijn bracht echter redding., maar kon toch gekeerd worden. Toch werd het daarna snel gelijk na een goede goal van Naut en kort daarna werd het zelfs 1-2 door een afgeketst schot van Bart. Inmiddels lag de druk volledig aan de andere kant en werd er uitstekend rondgespeeld en werd de vrije man bijna iedere keer gevonden. Het enige waar de thuisploeg nog gevaarlijk mee werd waren corners en andere dode spelmomenten.

Na de rust was het verschil gigantisch. Het veldspel van AWC was uitstekend en het was genieten langs de kant, niet in de laatste plaats vanwege een prachtig najaarszonnetje. De hoeveelheid kansen waren nauwelijks meer te tellen, maar iedere keer was de oorsprong een uitstekende opbouw van achteruit. Waar Mick en Joep in de eerste helft er nog geblesseerd uit moesten, konden ze in de 2e helft weer binnen de lijnen komen. Bart speelt al weken ontzettend lekker op een positie waar hij tot dit seizoen nog nooit gespeeld had. Wouter, Joey en Yves hadden de directe tegenstanders, die af en toe sterk aan de bal waren volledig in de achterzak en speelden de ballen meestal naar de buitenspelers, omdat er open lijnen waren gecreëerd door de middenvelders. Door de ballen te laten vallen, door te bewegen en de pass in diepte te krijgen, waren het aanvallen, waarop de hele week was getraind werkelijk uit het boekje. Het enige wat daarbij vergeten werd was te zorgen dat de bal in het netje kwam en de score verder uitgebouwd werd. Dus uit een spaarzame tegenaanval, die niet gevaarlijk leek, kreeg de thuisploeg een vrije trap op een meter of 25. Mogelijk door de zon was het lastig te beoordelen, maar de bal viel hoog in het midden van de goal tegen de touwen. In voorgaande wedstrijden, kwamen tegenstanders er dan direct met nog meer goals overheen, maar deze keer bleef het heerlijk om te zien hoe o.a. Bart, Job, Pepijn, Tijs en Naut bleven strooien met passjes naar de vrijlopende voorhoede. Prachtige acties keer op keer, maar de keeper was een grote sta-in-de-weg. Toch kwam AWC opnieuw op voorsprong, nadat Mick onderuit werd gehaald en de onpartijdige voor een strafschop floot. Deze werd door dezelfde Mick onverbiddelijk binnengeschoten, mede omdat de normale penaltykiller Chris op de bank zat. Het leek een kwestie van tijd voor de beslissing zou vallen, maar zoals zo vaak in het voetbal, gebeurde het toen aan de andere kant. In de opbouw was het voor het eerst slordig en een schot van ruim 20 meter wat ruim naast was gegaan werd per ongeluk door Wouter getoucheerd, waardoor Levi kansloos was 3-3. De thuisploeg kreeg nog 1 mogelijkheid uit. een standaardsituatie, maar gelukkig werd deze over geschoten. Aan de andere kant waren het eerst Mick en later Chris die de 3-4 op de schoon hadden, maar of kozen om de bal af te kappen, dan wel tegen de doelman opschoten. De ultieme bal kwam van de voet van Mitch die van ongeveer 20 meter de bal richting kruising schoot. Met een ongelofelijke redding voorkwam de doelman een meer dan terechte winst voor de bezoekers. Iedereen telde deze treffer al, maar mogelijk had de doelman iets te goed geluisterd naar zijn trainer, Jochem, die in de jeugd nog samen met de trainer van AWC had gespeeld en ook doelman was. Over en weer kwamen de complimenten. De Treffers en de scheidsrechter complimenteerde AWC met het vertoonde uitstekende spel en andersom was het vooral de doelman die hoofdschuddend van ongeloof een handje gegeven werd. Als de lijn zo doorgetrokken wordt en er iets rustiger voor de goal gehandeld wordt, kunnen de punten niet uitblijven.

 

Aanwezig: Bart, Chris, Jake, Job©, Joep, Joey, Levi, Mick, Mitch, Naut (O17-1), Pepijn, Tijs, Wouter en Yves

Afwezig: Jan, Jort en Lars


SponsorVisie Responsive iframe Example